Безкоштовна доставка в будь-яке місто України, при оплаті замовлення онлайн! (від 2500 грн)
ПН-ПТ: 10:00-19:00
СБ: 10:00-15:00
НД: Вихідний

У кошику порожньо!

Мотивація в спорті

Мотивація в спорті

2020-11-11 15:27:08   0   9598

Незважаючи на те, що здоровий спосіб життя стає все більш популярним, більшість людей не можуть змусити себе піти в спортивний зал або ж виконувати вправи в домашніх умовах. Потрібно правильно підібрати мотивацію, щоб заняття спортом приносили задоволення. Як це зробити ми розповімо вам далі.
Подолання труднощів

Кожна людина стикається з тим, що в якийсь момент у нього пропадає бажання займатися спортом. Від цього не застраховані навіть професійні спортсмени, для яких тренування і спорт – це стиль життя і основний заробіток. Не слід впадати у відчай. Боротися з відсутністю мотивації досить легко. Необхідно лише впоратися з лінню, і подолати небажання.

Встаньте вранці, і вмийтеся холодною водою. Погляньте на себе в дзеркало, і скажіть собі, що все зможете. Швидко зберіть спортивну сумку, і вирушайте в тренажерний зал. Якщо ви ще не придбали абонемент, не біда. Зробіть невелику тренування в домашніх умовах. Буквально через кілька днів бажання поліпшити свою фізичну форму знову з'явиться.
Позбавтеся від поганого настрою і нудьги

Більшість вчених доводить, що фізичне навантаження допомагає боротися зі стресом. В процесі виконання нескладних вправ ви будете відволікатися, а після тренування проблеми, що виникають в нашій голові, і зовсім відступають.

Якщо ви будете боротися зі стресом за допомогою спорту, дотримуйтеся таких рекомендацій:

* Виконуйте нескладні вправи, які допоможуть розслабитися. Якщо ви звикли виходити на пробіжку, то її можна замінити розтяжкою або йогою в домашніх умовах. Як показує практика, надмірні навантаження підвищують рівень кортизолу, через що настрій тільки погіршиться.

* Увімкніть на тлі улюблену музику. Вона дозволить відволіктися, і впоратися зі стресом.

* Після тренування прийміть контрастний душ. Він дозволить позбутися від накопиченої втоми і підбадьорить вас.
 

Ніколи не відступайте


У більшості людей пропадає бажання займатися спортом після активних і частих тренувань. Вся справа в тому, що організму властиво втомлюватися, тому відсутність мотивації – це сигнал організму на те, що йому пора відпочити.

Але, не слід довго відпочивати від тренувань, тому що повернутися в темп буде досить важко. Довга відсутність тренувань негативно відбивається на досягнутих результатах. Через це ви знову почнете «прогулювати» заняття.

Намагайтеся займатися спортом регулярно, але не перестарайтеся. Лікарі рекомендують щодня робити ранкову зарядку (тривалістю не більше 15 хв.), а активні тренування проводити не частіше 3-4 разів на тиждень.
Спорт-запорука довголіття

Регулярні заняття спортом допомагають заощадити на походах до лікаря. Вчені з Америки довели, що люди, які регулярно займаються фізичною активністю, рідко хворіють. Це пов'язано з тим, що спорт підвищує імунітет.

Якщо ви витратите 1 долар на заняття спортом, то зможете скоротити витрати на медикаменти та обстеження в майбутньому майже в 3 рази. Погодьтеся, що це хороша економія Ваших грошових коштів.
Тренування покращують самопочуття

Сучасний темп життя такий, що не завжди виходить вчасно заснути, а вранці прокинутися. Доведено, що спорт-це відмінне снодійне.

Після активного тренування і контрастного душу ви зможете заснути в лічені хвилини. Завдяки цьому, ви будете прокидатися вранці з хорошим настроєм і запасом енергії на весь день.


Спорт-запорука молодості


Якщо регулярно займатися спортом, то можна зберегти молодість. З віком довжина ДНК-хромосом поступово знижується. А фізичні навантаження допомагають зберегти її в хорошому стані якомога довше. Якщо ви будете займатися спортом, а ваші однолітки немає, то придивіться до них. Ви гарантовано помітите, що виглядаєте набагато молодше.

Регулярні щадні тренування допомагають збільшити рівень ендорфінів, які позитивно відбиваються на настрої людини. Після занять спортом ви ще 25-30 годин будете почувати себе молодше, ніж є насправді.
Придбання якісної форми

Якщо ви не можете змусити себе піти на тренування, придбайте якісну і красиву спортивну форму. Не слід вибирати моделі зі стразами або великою кількістю блискавок. Вони будуть доставляти дискомфорт в процесі виконання вправ.

Зупиніть свій вибір на класичних моделях. Можна, щоб вони були обтягують і з яскравим забарвленням. У такій формі ви ніколи не залишитеся осторонь. Всі будуть звертати увагу саме на вас.

Групові заняття


Якщо ви не можете знайти в собі мотивацію для занять спортом, то групові заняття будуть ідеальним варіантом. Згідно зі статистикою, якщо людині скласти компанію, в ньому прокинеться конкуренція. Саме тому деякі жінки набувають абонементи на групові заняття з фітнесу або йоги.

Якщо у вас немає можливості придбати абонемент на групове заняття, можете попросити подругу або друга скласти вам компанію на тренуванні або пробіжці. Якщо такої можливості немає, то займайтеся спортом в людному парку або в іншому жвавому місці. Потік людей допоможе вам прийти в тонус, і знову повернути мотивацію.
Позитивний приклад

Якщо у вас є молодші родичі (сестра, брат, племінник або дитина), то важливо їм подавати правильний приклад. Якщо ви будете займатися спортом, і вони це побачать, то теж почнуть займатися спортом, і покращувати своє здоров'я.

Своїм вчинком ви не тільки собі приносите користь, але і оточуючим. Пам'ятайте про це, коли знову захочете "прогуляти" тренування.

 

Зручний час для тренувань


Щоб заняття спортом приносили задоволення, необхідно підібрати оптимальний час. Деякі люди віддають перевагу ранковим пробіжкам, а інші ж ввечері відправляються в тренажерний зал. Ви повинні для себе визначити, що для вас зручніше. Слід відштовхуватися від способу життя і роботи.

 

Попередньо складіть графік занять на тиждень або місяць. Краще це робити на великому календарі, який буде висіти перед вашими очима. Ви будете бачити, що потрібно йти на тренування, і не зможете відмовитися від цього, адже порушите свою обіцянку самій собі.

 

Заохочення і штрафи


В якості мотивації можете ввести собі заохочення. Наприклад, після кожного тренування купуйте собі щось потрібне і корисне (нову сумку, блузку або косметичний засіб).

 

Також можна карати себе штрафами. Наприклад, пропустили тренування-відмовили собі в вечері. Також можна домовитися з рідними, щоб вони контролювали ваші заняття спортом. Якщо ви пропустите тренування, то будете віддавати їм певну суму грошей. Це дозволить вам регулярно займатися спортом, і зберігати грошові кошти.

 

Буквально через кілька тижнів ви втягнетеся, і вже не виникне бажання пропускати тренування.

 

 

Інші способи підвищити мотивацію до занять спортом


Є й кілька інших, не менш поширених методів підвищити мотивацію на спорт:

1.     Купіть собі дорогий абонемент в спортивний зал. Пам'ятайте, що кожне пропущене заняття-це викидання грошей на повітря. Це дозволить вам мотивувати себе. Буквально через 2-3 тижні виробиться звичка, і ви будете регулярно відвідувати тренажерний зал.

2.     Розвісьте в своїй кімнаті постери з красивими підтягнутими спортсменками. Вони будуть мотивувати вас досягти такого ж результату. А для цього не можна пропускати тренування.

3.     Щомісяця робіть фотографії. На них буде чітко видно вже досягнутий результат. Вже з другого місяця регулярних занять ви помітите, що ваш стан вашого тіла змінюється в кращу сторону.

4.     Схуднення. Якщо ви хочете позбутися від зайвих кілограмів, обов'язково займайтеся спортом. Регулярні тренування допоможуть вам досягти хорошого результату, після чого ви активніше почнете відвідувати спортивний зал.

 

Отже, якщо у вас пропала мотивація до заняття спортом, скористайтеся одним з перерахованих вище способів для її відновлення. Незважаючи на їх простоту, вони досить ефективні.


Коментарі:
Увага: HTML символи заборонені!